perjantai, 10 lokakuu 2014 11:38

Tässä lista GHD-tapahtumapaikkakunnista!

Kirjoittanut Toimitus

Lasten kiekon superviikonloppuna 11.-12.10. järjestetään lapsille tarkoitettuja jääkiekkotapahtumia paikallisten seurojen toimesta ympäri maan. Leijona-kiekkokoulu löytyy tällä kaudella lähes 200 seurasta, Girls’ Hockey Day -kokeilupäivässä on mukana ennätykselliset 78 seuraa. 

Valtakunnallinen Girls´ Hockey Day (GHD) järjestetään Suomessa nyt neljättä kertaa. Tytöt ympäri Suomen pääsevät kokeilemaan jääkiekkoa harrastuksena Jääkiekkoliiton jäsenseurojen järjestämien Girls’ Hockey Day – tapahtumien myötä. Tässä 8.10. päivitetty lista mukaan ilmoittautuneista seuroista.

Katso GHD-tapahtumien jääajat Finhockey.fi-sivuilta.

ETELÄ
1  Etelän yhteinen tapahtuma   Helsinki
2  Espoon kiekkoseura ry       Espoo
3  Kirkkonummen Salamat        Kirkkonummi
4  Harjun Kiekko ry            Lohja/Nummela
5  Kiekko-Nikkarit             Riihimäki
6  Mäntsälän Jää-Tiikerit      Mäntsälä
7  Red Wings                   Helsinki
8  Porvoo-Borgå Hunters        Porvoo
9  KJT                         Kerava
10 LJK                         Loviisa 

HÄME
11 HC Nokia                    Nokia
12 Koillis-Pirkan Kiekko       Mänttä-Vilppula
13 Fortuna ry                  Orivesi
14 Urjalan Sisukiekko          Urjala
15 Pelicasn2000 Hollola        Lahti
16 HPK                         Hämeenlinna
17 Kiekkoreipas                Lahti
18 Ilves                       Tampere
19 Nastolan Kiekko juniorit    Nastola
20 Parkanon Kiekko ry          Parkano
21 Heinolan Kiekko             Heinola
22 Vierumäki                   Heinola

KESKIMAA
23 Järviseudun Pallokerho      Alajärvi
24 Kurikan Ryhti               Kurikka
25 Juniori Hermes              Kokkola
26 Karstulan Kiva              Karstula
27 Alavuden Peliveikoat        Alavus
28 S-Kiekko                    Seinäjoki
29 Terjärv Ungdoms Sportklubb  Teerijärvi
30 Suolahden Urho              Suolahti
31 Vaasan Sportin Juniorit ry. Vaasa
32 Ähtärin Kiekko-Haukat       Ähtäri
33 Kuortaneen Kunto            Kuortane
34 JYP juniorit                Jyväskylä
35 IFK Lepplax                 Pedersöre

KYMI-SAIMAA
36 Juniori-Jukurit             Mikkeli
37 Aakoo-juniorit ry           Inkeroinen
38 Saimaan Pallo ry            Lappeenranta
39 Warkis Varkaus Ry           Varkaus
40 KooKoo                      Kouvola
41 Imatran Ketterä Juniorit Ry Imatra

LÄNSIRANNIKKO
42 Someron Pallon Juniorit RY  Somero
43 Salon Kiekkohait ry.        Salo
44 Panelian Raikas             Panelia
45 TPS Juniorijääkiekko ry     Turku
46 Porin Ässät ry              Pori
47 TarU Hockey                 Tarvasjoki
48 Rockets                     Loimaa
49 Rauman Lukko ry             Rauma
50 Uudenkaupungin Jääkotkat    Uusikaupunki
51 Laitilan Jyske              Laitila
52 IFK Mariehamn               Ahvenanmaa

LAPPI
53 Tornion ihc                 Tornio
54 KoTu Hockey/ Kolarin L.toim Kolari
55 Etelä-Portimo-72            Ylitornio
56 Sodankylän Pallo ry         Sodankylä
57 Kittilän Palloseura         Kittilä
58 Pellon kiekko 82            Pello
59 Rovaniemen Kiekko           Rovaniemi
60 Posion Pyrintö              Posio

POHJOINEN
61 Kajaanin Junnu Hokki 68 ry  Kajaani
62 Haapajärven Kiilat          Haapajärvi
63 Jääkobrat ry,               Oulainen
64 Kuhmon KivaHT               Kuhmo
65 Kiekko-Laser juniorit RY    Oulunsalo
66 Kiimigin Kiekko-Pojat       Kiiminki
67 Pyhäjärven Pohti ry (PyPo)  Pyhäjärvi
68 Oulun Kärpät 46 ry          Oulu
69 Nivala Cowboys              Nivala
70 Kuusamon Pallo-Karhut       Kuusamo
71 JHT                         Kalajoki
72 Limingan kiekko ry          Liminka
73 Raahen Jääkiekkoklubi       Raahe

SAVO-KARJALA
74 Nurmeksen Sepot             Nurmes
75 Kalliosuon Sisu             Sonkajärvi
76 KalPa                       Kuopio 
77 Juniori Jokipojat ry.       Joensuu
78 Juniori-Hurtat              Lieksa

 

Etsi sivustolta