keskiviikko, 08 kesäkuu 2011 16:21

Seurojen Leijona-kiekkokoulun ilmoittautumisaika umpeutumassa

Kirjoittanut

Leijona-kiekkokoulun toinen vuosi käynnistyy syksyllä 2011. Seurojen ilmoittautumisaika päättyy keskiviikkona 15. kesäkuuta.

Suuren suosion ja paljon myönteistä palautetta saanut Leijona-kiekkokoulu keräsi ensimmäisen toimintavuotensa aikana mukaan sata seuraa. Seuraavalla kaudella toimintaa on tarkoitus laajentaa 150 seuran suuruiseksi.

Leijona-kiekkokoulu on seuran normaalia toimintaa, jossa lapsille tarjotaan mahdollisuus oppia luistelun, kiekonkäsittelyn ja pelin alkeet sekä halutessaan liittyä mukaan jääkiekkoseuran Leijonaliigajoukkueisiin. Leijona-kiekkokoulun opetussuunnitelmat on jaettu kolmelle tasolle, joten eri tasoisille lapsille voidaan tarjota joko omat viikoittaiset tapahtumansa tai eriyttäminen voidaan suorittaa saman kiekkokoulutapahtuman yhteydessä.

Ilmoittautuminen pelikauden 2011-2012 Leijona –kiekkokouluun on alkanut. Ilmoittautuminen päättyy keskiviikkona 15.6.2011.

Seurat voivat ilmoittautua mukaan tästä.

Lisätietoa Leijona-kiekkokoulusta löydät finhockey.fi-verkkosivustolta.

Olet nyt

Etsitkö Leijona-kiekkokoulua?

Sporttiturva

Tarvitsetko varusteet?

Lataa ja tutustu


Lue lisää jääkiekosta koko perheen harrastuksena ja vanhempien roolista kiekkoilevien junioreiden taustalla Lätkäperheen pelikirjasta – lataa PDF suomeksiruotsiksi!

Etsi sivustolta