lauantai, 19 toukokuu 2018 23:48

MM-kisojen ohjelma, seuranta, tulokset, taulukot, kokoonpanot ja tilastot

Kirjoittanut

Otteluohjelman ajat ovat Suomen aikaa.

Otteluohjelma - Lohko A (Kööpenhamina)
RUS
FRA
7 - 0
SWE
BLR
5 - 0
SUI
AUT
3 - 2 JA
FRA
BLR
6 - 2
CZE
SVK
3 - 2 JA
AUT
RUS
0 - 7
SWE
CZE
3 - 2
SVK
SUI
0 - 2
BLR
RUS
0 - 6
SWE
FRA
4 - 0
AUT
SVK
2 - 4
CZE
SUI
5 - 4 VL
SUI
BLR
5 - 2
SWE
AUT
7 - 0
SVK
FRA
3 - 1
CZE
RUS
4 - 3 JA
FRA
AUT
5 - 2
BLR
CZE
0 - 3
SVK
SWE
3 - 4 JA
AUT
BLR
4 - 0
RUS
SUI
4 - 3
FRA
CZE
0 - 6
SUI
SWE
3 - 5
RUS
SVK
4 - 0
CZE
AUT
4 - 3
SUI
FRA
5 - 1
BLR
SVK
4 - 7
RUS
SWE
1 - 3
Otteluohjelma - Lohko B (Herning)
USA
CAN
5 - 4 VL
GER
DEN
2 - 3 VL
NOR
LAT
2 - 3 JA
FIN
KOR
8 - 1
DEN
USA
0 - 4
KOR
CAN
0 - 10
GER
NOR
4 - 5 VL
LAT
FIN
1 - 8
USA
GER
3 - 0
CAN
DEN
7 - 1
KOR
LAT
0 - 5
FIN
NOR
7 - 0
GER
KOR
6 - 1
FIN
DEN
2 - 3
USA
LAT
3 - 2 JA
NOR
CAN
0 - 5
DEN
NOR
3 - 0
USA
KOR
13 - 1
LAT
GER
3 - 1
DEN
KOR
3 - 1
CAN
FIN
1 - 5
NOR
USA
3 - 9
GER
FIN
3 - 2 JA
KOR
NOR
0 - 3
CAN
LAT
2 - 1 JA
FIN
USA
6 - 2
CAN
GER
3 - 0
LAT
DEN
1 - 0
Otteluohjelma - Playoff
Puolivälierät
RUS
CAN
4 - 5 JA
USA
CZE
3 - 2
FIN
SUI
2 - 3
SWE
LAT
3 - 2
Välierät
SWE
USA
6 - 0
CAN
SUI
2 - 3
Pronssiottelu
USA
CAN
4 - 1
Finaali
SWE
SUI
3 - 2 VL
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
TM
PM
P
1. SWE
7
31
9
20
2. RUS
7
32
10
16
3. CZE
7
27
15
15
4. SUI
7
25
19
12
5. SVK
7
19
20
11
6. FRA
7
13
29
6
7. AUT
7
13
30
4
8. BLR
7
8
36
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
TM
PM
P
1. FIN
7
38
11
16
2. USA
7
39
16
16
3. CAN
7
32
12
15
4. LAT
7
16
16
13
5. DEN
7
13
17
11
6. GER
7
16
20
7
7. NOR
7
13
31
6
8. KOR
7
4
48
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
KANE Patrick
USA
8
12
20
2.
AHO Sebastian
FIN
9
9
18
3.
MCDAVID Connor
CAN
5
12
17
4.
RAKELL Rickard
SWE
6
8
14
5.
TERÄVÄINEN Teuvo
FIN
5
9
14
6.
ATKINSON Cam
USA
7
4
11
7.
ZIBANEJAD Mika
SWE
6
5
11
8.
RANTANEN Mikko
FIN
5
6
11
9.
JANMARK Mattias
SWE
4
6
10
10.
KREIDER Chris
USA
4
6
10

Olet nyt

Lisää A-maajoukkueen uutisia

A-maajoukkueen kausi 2019-20

7.-10.11.2019:
Karjala-turnaus (EHT), Helsinki
Pääsyliput: Ticketmaster

12.-15.12.2019:
Channel One Cup (EHT), Tshekki & Venäjä

6.-9.2.2020:
Beijer Hockey Games (EHT), Helsinki & Ruotsi

Vko 15, 2020:
2 x FIN-DEN (EHC, Nordic Cup), Suomi

Vko 16, 2020:
2 x NOR-FIN (EHC, Nordic Cup), Norja

Vko 17, 2020:
2 x SWE-FIN (EHC, Nordic Cup,) Ruotsi

30.4.-3.5.2020:
Carlson Hockey Games (EHT), Tshekki

8.-24.5.2020:
MM-kisat, Lausanne & Zürich, Sveitsi

A-maajoukkueen uutiset kausi kaudelta